Certen Professional

Nowy

Policyjny alkomat przesiewowy, polecany firmom i instytucjom, które wymagają od pracowników zachowania trzeźwości. Najwyższą jakość w zakresie bezpieczeństwa i kontroli produkcji gwarantuje Certen.

Więcej szczegółów

Cena: 1 299 zł

  • policyjny alkomat przesiewowy z sensorem elektrochemicznym, wykorzystywany przez polskie służby mundurowe,
  • oszacowany wynik pokazywany na wyświetlaczu, dodatkowo obecność/brak alkoholu wskazują diody i sygnał dźwiękowy,
  • nie wymaga użycia ustnika (opcjonalnie można również wykonać badanie z ustnikiem),
  • połączenie szybkości działania i precyzji – czas oczekiwania na pomiar poniżej 1 sekundy,
  • spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, kontroli produkcji i precyzji działania,
  • wbudowana funkcja latarki LED, menu w języku polskim i angielskim, pamięć pomiarów, data oraz godzina na wyświetlaczu,
  • możliwość zmiany czasu wdmuchiwania (0,2 s – 2 s) co odpowiednio zwiększa precyzję pomiaru,
  • w komplecie baterie alkaliczne Duracell (4 szt.)oraz 5 ustników z atestem PZH - Polskiego Związku Higieny w komplecie (możliwość mycia ustników w zmywarce lub ręcznie)

Certen Professional to alkomat przesiewowy najnowszej generacji. Urządzenie cechuje się bardzo dużą szybkością pracy, a wynik pomiaru prezentowany jest zarówno na wyświetlaczu jak i za pomocą czytelnych sygnałów świetlnych – zielony oznacza brak alkoholu w wydychanym powietrzy, a czerwony ostrzega o jego wykryciu.

Alkomat Certen Professional pozwala dokonać dużej liczby pomiarów w niewielkich odstępach czasu, dzięki czemu może być wykorzystywany przez firmy i instytucje do kontroli stanu trzeźwości pracowników. Przeprowadzenie badania nie wymaga ustnika, dzięki zastosowaniu technologii umożliwiającej badanie poprzez wdmuchanie powietrza do urządzenia z małej odległości. Certen Professional może służyć dodatkowo jako alkomat osobisty, dzięki zastosowaniu dołączonego ustnika. Pozwala to dokładniej oszacować stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat Certen Professional, ze względu na swoje rozwiązania techniczne, z powodzeniem wykorzystywany jest przez jednostki policji.

UWAGA! Podczas badania trzeźwości sensor alkomatu Certen Professional poddawany jest reakcjom chemicznym, które z wraz z upływającym czasem stopniowo obniżają jego czułość. Dlatego urządzenie przynajmniej raz w roku lub co 1000 pomiarów należy poddawać procesowi kalibracji w autoryzowanym serwisie Certen.

Gwarancja: 12 miesięcy, przedłużana automatycznie do 24 miesięcy po wykonaniu kalibracji w autoryzowanym serwisie Certen.

Zestaw zawiera 5 ustników oraz alkaliczne baterie Duracell.

Specyfikacja techniczna:

Typ sensora

Wysokiej jakości sensor elektrochemiczny

Zakres pomiarowy

0.000 – 4.000 ‰

Wymiary (dł. x szer. X wys.)

284 mm x 68,5 mm x 74 mm

Waga

400 g (z 4 bateriami AA)

Warunki pracy

Temperatura: 0 – 50oC

Wilgotność: 10 – 90%

Jednostka pomiarowa*

‰ BAC, mg/L, mg/100ml

Czas oczekiwania na gotowość urządzenia

Brak

Czas oczekiwania na pomiar

<1s

Inne

Data, godzina, zmiana czasu wdmuchiwania, zmiana zakresu alarmowania, zmiana czasu wyświetlania pomiaru, zapamiętanie poprzednich pomiarów, menu w języku polskim i angielskim