Instrukcja kalibracji

 

Aby skorzystać z kalibracji alkomatów Personal i Professional w naszym laboratorium prosimy:

1. Uzupełnić formularz kalibracji, abyśmy wiedzieli, gdzie odesłać Państwa alkomat po kalibracji. Formularz można pobrać TUTAJ.

 

2. Alkomat wraz z formularzem prosimy odpowiednio zabezpieczyć (najlepiej przy użyciu folii bąbelkowej) i przesłać na nasz adres:

Alco-Tech sp. z o.o.

Ul. Batorego 14

63-400 Ostrów Wielkopolski

 

3. Cena kalibracji to:

- 39 zł w przypadku alkomatu Certen CT-1

- 49 zł w przypadku alkomatu Certen Personal

- 99 zł w przypadku alkomatu Certen Professional

 

4. Należność za kalibrację należy przelać na konto:

Alco-Tech sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 6
02-673 Warszawa
NIP: 5213764882
REGON: 366403243

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3002 7665 9887

UWAGA! W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko osoby lub nazwę firmy, która nadała paczkę do nas.

 

5. Czas kalibracji to 14 dni roboczych od dnia otrzymania przesyłki.

6. Po kalibracji, urządzenie wraz z fakturą zostanie odesłane na podany w fomularzu adres, na koszt firmy Certen.

 

Podczas kalibracji może się okazać, że sensor jest uszkodzony i musi zostać wymieniony na nowy. W takim przypadku serwis skontaktuje się z klientem, aby poinformować o dodatkowych kosztach naprawy.

 

 

Informacje ogólne

 

Alkomaty Certen wyposażone zostały w najwyższej klasy platynowe czujniki elektrochemiczne oraz półprzewodnikowe, które odpowiadają za dokładność pomiaru. Podczas badania trzeźwości czujnik ten poddawany jest reakcjom chemicznym, które z wraz ze wzrostem liczby pomiarów i upływającym czasem stopniowo obniżają czułość sensora. Jest to naturalny proces, któremu ulegają wszystkie czujniki, również te stosowane w alkomatach policyjnych. Dlatego też każdy alkomat powinien być poddawany regularnej kalibracji w zależności od intensywności użytkowania lub upływającego czasu.

 

Zasady kalibracji

 

Alkomat Certen CT-1 należy kalibrować przynajmniej co 300 pomiarów lub raz na 6 miesięcy. Kalibracji należy dokonać wyłącznie w autoryzowanym serwisie Certen - kalibracja w nieautoryzowanych serwisach grozi utratą gwarancji. Koszt przesyłki urządzenia do serwisu pokrywa Klient, odesłanie do użytkownika jest bezpłatne. Cena usługi kalibracji to 39 zł – jest to proces niezbędny do utrzymania wiarygodnych wskazań urządzenia.

Alkomat Certen Personal należy kalibrować przynajmniej co 500 pomiarów lub co roku. Kalibracji należy dokonać wyłącznie w autoryzowanym serwisie Certen - kalibracja w nieautoryzowanych serwisach grozi utratą gwarancji. Koszt przesyłki urządzenia do serwisu pokrywa Klient, odesłanie do użytkownika jest bezpłatne. Cena usługi kalibracji to 49 zł – jest to proces niezbędny do utrzymania wiarygodnych wskazań urządzenia.

 

Alkomat Certen Professional należy kalibrować co najmniej raz na 6 miesięcy lub co 1000 wykonanych pomiarów. Koszt usługi to 99 zł. Kalibracji należy dokonać wyłącznie w autoryzowanym serwisie Certen - kalibracja w nieautoryzowanych serwisach grozi utratą gwarancji. Koszt przesyłki urządzenia do serwisu pokrywa Klient, odesłanie do użytkownika jest bezpłatne. 

UWAGA !!!

Potrzeba częstości kalibracji może ulec zwiększeniu, jeśli alkomat przechowywany jest niezgodnie z zaleceniami (np. w zbyt niskiej lub w za wysokiej temperaturze) lub na skutek niewłaściwego użytkowania (np. poprzez wykonywanie pomiarów natychmiast po spożyciu alkoholu, kiedy w ustach wciąż jeszcze znajdują się jego pozostałości).

Wymiana sensora 

 

Kalibracja może nie być możliwa, jeżeli uszkodzeniu uległ sam sensor elektrochemiczny, co może się zdarzyć przy niezachowaniu zasad użytkowania lub w wyniku procesu naturalnego zużywania się komponentów. W takim przypadku serwis informuje o tym fakcie Klienta i daje mu wybór, czy chce pokryć koszty wymiany sensora, czy woli, aby alkomat został odesłany bez naprawy. Usługa wymiany sensora w przypadku modelu Certen Personal to koszt 119 zł brutto, natomiast w przypadku modelu Certen Professional 249 zł brutto.

 

W sprawie kalibracji i serwisowania naszych produktów prosimy o kontakt z działem serwisowym:

serwis_kontakt