O marce

 

Do tej pory na rynku alkomatów panował chaos. Klienci nieobeznani z tematyką nie widzieli różnicy między alkomatami wysokiej klasy, a tanimi i zawodnymi urządzeniami. Nierzetelne firmy pozwalały sobie na sprzedaż produktów bardzo niskiej jakości pod nazwami sugerującymi pewność i niezawodność. Zaś ceny detaliczne takich urządzeń były często kilkadziesiąt razy wyższe w stosunku do realnej wartości.

Dlatego warto zwrócić uwagę Klientów, że nie ma jednego produktu o nazwie „alkomat”. Liczy się jakość i rodzaj podzespołów. Certen produkuje wyłącznie alkomaty najwyższych klas. W przeciwieństwie do innych firm – nie ma w naszej ofercie dużej liczby modeli w różnych cenach. Dlaczego?  Ponieważ alkomat wskazuje dobrze albo nie. W tym względzie nie ma miejsca na stopniowanie dokładności pomiaru.

 

klasy_alkomatow

 

Certen Personal to produkt klasy A wykorzystywany przez policję oraz kierowców zawodowych. Alkomat wyposażono w precyzyjny sensor elektrochemiczny oraz czujnik ciśnienia. Urządzenie spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, kontroli produkcji i dokładności działania. Doskonały wybór dla każdego, kto chce być pewny swojej trzeźwości.

Certen Professional to przesiewowy alkomat policyjny, wykorzystywany w firmach flotowych i innych przedsiębiorstwach. Jego użycie nie wymaga ustnika (dmucha się z odległości), co sprawdza się w przypadku badania dużej liczby osób. Działanie alkomatu cechuje się wysoką prędkością pomiaru, który można wykonać już w 0,2 sekundy. Certen Professional spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, kontroli produkcji i precyzji działania. Jako jedyne urządzenie przesiewowe na polskim rynku posiada świadectwo wzorcowania.

Ofertę produktów Certen dopełnia alkotest, czyli profesjonalny, jednorazowy tester trzeźwości, który można schować do kieszeni lub torebki.

Chemiczny odczynnik zawarty w alkoteście pozwala określić, czy poziom alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza 0,2 promila. Badanie alkotestem opiera się na nadmuchaniu balonika (zastosowanie balonika pozwala wdmuchać odpowiednią ilość powietrza) i przepuszczeniu powietrza przez fiolkę testera, który zabarwia się na zielono pod wpływem alkoholu. Wynik odczytywany jest już po kilku minutach i pozwala określić czy przekroczony został dopuszczalny limit. Jakość potwierdzona polskim atestem PZH oraz amerykańskim FDA.

Certen jest jedyną marką aktywnie zaangażowaną w walkę o bezpieczeństwo na drogach, znaną ze współpracy z gwiazdami podczas licznych kampanii społecznych.