Nadchodzące wielkimi krokami wolne dni, czyli święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester niosą za sobą rozluźnienie atmosfery, które nie zawsze kończy się dobrze. Poczytajmy o tym, jak dobrze się bawić, lecz nie dopuścić do nieszczęścia.

 Pomysły i rozrywki

        Podczas wyczekiwanych wolnych dni świętujemy, odpoczywamy oraz oddajemy się różnego rodzaju rozrywkom. Co to za sobą niesie, oprócz przejedzonych żołądków? Różnego rodzaju wypadki, niestety w dużej mierze spowodowane nadużywaniem alkoholu. Okoliczności są bowiem zachęcające do picia toastów, zdrowia, opijania sukcesów i porażek w kończącym się roku oraz uroczystego ślubowania spełnienia noworocznych postanowień. W kulturze, w której funkcjonujemy, trzeba się tłumaczyć z abstynencji, nie odwrotnie; okres świąteczno - noworoczny to czas, gdy te praktyki są bardzo nasilone. Nie namawiamy nikogo do zrezygnowania z ucztowania i sylwestrowej zabawy, lecz apelujemy o zachowanie szeroko idącego rozsądku - uważajmy podczas odpalania petard i sprawdźmy stan swojej trzeźwości, udając się na kolejny rodzinny obiad, np. za pomocą urządzeń, jakimi są alkomaty dla kierowców. Mało jest tak niebezpiecznych praktyk, jak jazda samochodem na tak zwanym podwójnym gazie, nawet jeśli to gaz pochodzący jeszcze z poprzedniego dnia. Wśród wielu urządzeń służących do diagnozy swojego stanu organizmu ciężko jest wybrać właściwy dla swoich potrzeb, czego mamy pełną świadomość. Z tego powodu, zachęcamy do lektury jednego z naszych starszych blogowych wpisów, dotyczących zagadnień, z którymi łączą się alkomaty elektrochemiczne , czyli jedne z najpopularniejszych na rynku. Jednakże wszystkim osobom prywatnym, na użytek własny polecamy alkomat CT-1, który jest mały, wygodny i starczy dla domowych potrzeb. Taki sprzęt z pewnością starczy podczas ustalania, kto może zostać kierowcą w pierwszy dzień nowego roku i zapewni nam bezpieczny powrót.
Jeśli zastanawiacie się,
 gdzie kupić alkomat polecamy sprawdzone sklepy, które sprzedają wyłącznie certyfikowany sprzęt wysokiej jakości, w tym nasz serwis.

Życzymy wszystkim czytelnikom zdrowych i spokojnych świąt oraz niezapomnianej sylwestrowej zabawy.