O doborze odpowiedniego alkomatu napisaliśmy już sporo. Dziś, chcielibyśmy skupić się tym, jakie są najlepsze alkomaty i czym się wyróżniają. Posłuchajmy naszych ekspertów oraz sprawdźmy, jak wypadł niezależny test alkomatów.

Równe szanse?

        Porównując rozmaite sprzęty do pomiaru stężenia alkoholu we krwi, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, czy posiada on certyfikat kalibracji. W innym wypadku, nie mamy żadnej gwarancji prawidłowych wyników, co może niestety, dać efekt w postaci ewentualnych kłopotów np. przy kontroli drogowej. Fakt posiadania certyfikatu jest podstawowym, który należy zweryfikować przy wyborze aparatury pomiarowej. Wśród alkomatów posiadających odpowiednie dokumenty również zdarzają się rozbieżności w wynikach. Dlatego, niektórzy sprzedawcy dokonują testów na własną rękę, aby dać klientom komplet informacji przed podjęciem decyzji o zakupie najlepszego alkomatu. O niezależnym teście, w którym wzięły udział nasze alkomaty pisaliśmy już w innym wpisie - test alkomatów. Podczas czterech tur pomiarów, nasz sprzęt każdorazowo wypadał, jako najlepszy, czyli najbardziej dokładny.  Z dumą przyjęliśmy wieści, jak wypadł test alkomatów i z radością się nimi chwalimy.

 Co jeszcze?

        Najlepszy alkomat jest przede wszystkim dopasowany do potrzeb jego użytkownika. Jak już pisaliśmy, inny sprzęt jest zalecany dla służb mundurowych, jak np. alkomat policyjny , inny dla firm czy na użytek całkowicie prywatny. Przypominamy, że alkomaty różnią się między sobą mocą sensora (co wskazał również przeprowadzony test), który determinuje, jak często wymagana jest kalibracja sprzętu. Dla przykładu, alkomat przeznaczony do częstego użytkowania, np. w wielkim zakładzie przemysłowym wymaga silniejszego sensora, zatem rzadszej kalibracji. Osobom, które tylko czasami chcą się upewnić, co do swojego stanu zdrowia nie jest potrzebny silniejszy sprzęt, bo nie używają go wystarczająco często, aby w pełni wykorzystać potencjał aparatury. W razie wątpliwości, można wrócić do wyników testu i sprawdzić jeszcze raz swoich faworytów.

Najlepsze alkomaty to te dokładne i sprawnie działające, ale też odpowiadające naszym potrzebom; warto pamiętać, że nie zawsze większy czy droższy znaczy lepszy i postawić np. na Certen Personal, który w pełni spełni oczekiwania prywatnego użytkownika. Test alkomatów może potwierdzić ten wniosek.