Legendarna załoga Hołowczyc/Wisławski na trasie 50.Rajdu Dolnośląskiego!

Jedną z atrakcji uświetniających jubileuszowy 50. Rajd Dolnośląski będą pokazowe przejazdy utytułowanej załogi Krzysztof Hołowczyc/Maciej Wisławski samochodem Volkswagen Polo Proto, zbudowanym i obsługiwanym przez Dytko Rent. Legendarna załoga, byli mistrzowie Polski i Europy  pojawią się na trasie sobotniego Power Stage, rozgrywanego na ulicach Kłodzka.

W tym roku flagowe zawody przygotowywane przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej będą miały niezwykłą oprawę, wszystko za sprawą podwójnego jubileuszu, świętowanego w 2016 roku. To 50-lecie Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, a także 50. edycja kultowego ścigania na Dolnym Śląsku. 12 odcinków specjalnych, na nich cała czołówka krajowego czempionatu, auta historyczne, a także Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski,  to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowuje Automobilklub Ziemi Kłodzkiej na jubileuszowy 50. Rajd Dolnośląski. Zawody zaplanowane są w terminie 6-8 października, a bazę będą miały w Dusznikach – Zdroju(Zieleniec).

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy propozycję organizatorów rajdu oraz znanej rajdowej stajni Dytko Rent, aby wziąć udział w pokazowych przejazdach Power Stage w Kłodzku. To fantastyczna okazja do spotkania z rajdowymi kibicami na Dolnym Śląsku, w „mateczniku” polskich rajdów. Obaj z Maćkiem Wisławskim mamy ogromny sentyment do tych terenów, ale także do wspaniałych kibiców i organizatorów niezapomnianych imprez. To tam odnosiliśmy swoje spektakularne sukcesy! Minęło już 15 lat odkąd ostatni raz startowałem w tej okolicy, ale mam nadzieję, że całkiem spore grono kibiców pamięta mnie jeszcze z tamtych czasów, gdy rajdy cechowały się ułańską fantazją, jazdą pełnymi bokami, pod publiczkę. W sobotę w Kłodzku będziemy chcieli przypomnieć ducha tamtych rajdów i dać kibicom sporo dobrych emocji. Pojedziemy autem klasy Proto o mocy ok.400 KM, który daje możliwość bardzo widowiskowej jazdy. Przy okazji składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu 50-lecia Klubu i Rajdu Dolnośląskiego wszystkim współtwórcom tych niezapomnianych rajdów i ich kibicom. Z pewnością będzie to dla nas niezwykłe wydarzenie, na które obaj serdecznie zapraszamy!” – powiedział Krzysztof Hołowczyc.


Bazą 50. Rajdu Dolnośląskiego będą Duszniki- Zdrój. To właśnie w tym malowniczym kurorcie, miejscu kojarzonym z Fryderykiem Chopinem, zaplanowano widowiskowy start i spektakularną metę rajdu. To także tutaj, w dzielnicy Zieleniec, narciarskiej stolicy Dolnego Śląska, usytuowane będą baza zawodów oraz park serwisowy.

W 50. Rajdzie Dolnośląskim udział weźmie czołówka zawodników rywalizujących w tym sezonie w Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Występ załogi Krzysztof Hołówczyc/Maciej Wisławski wspierają Partnerzy:  producent klocków hamulcowych Breck, dostawca najwyższej jakości opon Michelin, producent nawigacji samochodowej AutoMapa, producent alkomatów Certen i producent kosmetyków i chemii samochodowej K2.